SKYMEDIC został założony w 2010 r. przez grupę biznesową MedicalCluster z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży medycznej. Obecnie jesteśmy liderem na rynku dermatologii, traumatologii, medycyny estetycznej i zabiegów gineko-estetycznych z ponad          50 000 urządzeniami zainstalowanymi w ponad 28 krajach. Wprowadzamy innowacje i opracowujemy nowe metody leczenia oraz terapii estetycznych.

SKYMEDIC zyskał pozycję laboratorium badawczo-rozwojowego i posiada już trzy laboratoria dla swoich różnych linii produktów.
• Barcelona: Maszyny i technologia.
• Sewilla: Suplementy.
• Saragossa: Kosmetyki i preparaty iniekcyjne.

SKYMEDIC współpracuje ściśle z laboratorium Vytrus Biotech, specjalizującym się od 40 lat w produkcji i opracowywaniu składników aktywnych, bazujących głównie na wysoko biodostepnych komórkach macierzystych. Biofaktory komórkowe SKYMEDIC: rośliny posiadają zestaw komórek totipotencjalnych, które potrafią naprawić każdą uszkodzoną tkankę. Badania dowodzą, że istnieje możliwość zbudowania w pełni funkcjonalnej rośliny, tylko z jednej komórki.

SKYMEDIC szeroko wykorzystuje tę wiedzę, w swoich preparatach zawiera składniki bazujące na roślinnych komórkach macierzystych, o znacznie większej biodostępności niż w innych preparatach.